Padesátá léta. Vojenské odvody. Před odvodovou komisí přicházejí branci a jeden po druhém se chtějí vyvléct z vojny. První povídá: "Soudruhu doktore, já mám TBC..." - "To nic. I soudruh Zápotocký měl TBC, a co všechno vykonal pro socialistickou vlast! Schopen! Odvést!" Další to zkouší: "Soudruhu doktore, já mám nemocné ledviny..." - "I soudruh Gottwald měl nemocné ledviny, a co všechno vykonal pro socialistickou vlast! Schopen! Odvést!" - "Já jsem úplně blbý!" zahlásí třetí rekrut. Šéf komise zakřičí na doktora: "Nepřirovnávat! Jenom odvést!"
Po chodníku kráčí generál v doprovodu vysokých důstojníku. Oproti nim se řítí na koloběžce malý klučina. Generál ho zastaví, skloní se k němu a ptá se: "Chlapečku, prozraď mi, kam jedeš na té koloběžce?" Chlapec si pány v uniformách prohlídne, zašklebí se a zařve: "Do řiti!" rozjede se a zmizí za rohem. Generál si stoupne do pozoru, otočí se k důstojníkům a konstatuje: "Správná odpověď! Chlapec je vojenský talent! I pod nátlakem dokázal utajit důležité informace o přesunu!!!"
V Číně jsou zatčeni tři špioni – Američan, Čech a Rus, a jsou odsouzeni k trestu smrti. První jde na popravu Američan a kat se ho ptá: "V naší zemi je možné popravovat elektrickým proudem, anebo zastřelením... Co si vybereš?" Američan: "U nás se používá křeslo, tak tedy elektrický proud..." Přivážou ho ke křeslu, no vtom vypadne elektrika. Američan je tedy osvobozen a při odchodu stihne šeptnout na chodbě Čechovi: "Nejde proud!" Čech si teda taky zvolí křeslo a i on je osvobozen. Při odchodu pošeptá Rusovi: "Nejde jim proud!" Na otázku, jestli si vybírá elektrické křeslo nebo zastřelení, se Rus podrbe na hlavě a odpovídá: "No, když vám nejde ten proud, tak tedy zastřelení...!"
Emil je z vojny poprvé doma na dovolené. Prochází se s rodiči po ulici a vykládá jim svoje vojenské zážitky. Najednou jdou oproti nim dvě krásné dívky, dlouhé nohy, minisukně. Emil dívky pozorně pozoruje, ohlíží se za nimi. Emilova matka se nakloní k manželovi a šeptá mu: "Vidíš, jak se na vojně změnil, fakt je z něj chlap! Předtím si děvčat ani nevšiml...!" Když dívky zmizeli z dohledu, Emil povídá rodičům: "Ta vpravo nedržela krok...!"
Ptá se jeden námořník druhého: "Proč už nesloužíš na ponorce?" - "Ále, kapitána hrozně štvalo, že jsem spal při otevřeném okně!"
Velitel stojí před nastoupenou rotou a povídá: "Vojáci! Mám pro vás dvě zprávy. Jedna je špatná a druhá dobrá. Nejdříve ta špatná – máme naložit dvacet vagónů písku. A teď ta dobrá – písku máme dost...!"
"Pane veliteli, přímo proti nám je nepřátelská jednotka o síle pět set mužů. Co navrhujete?" ptá se voják svého velitele. "Obklíčíme je ze tří stran a ráno, za úsvitu na ně udeříme zdrcujícím úderem!" rozhodne velitel. "V tom případě bychom potřebovali, pane veliteli, ještě jednoho vojáka, protože po posledním náletu jsme tady zbyli sami dva!"
Poručík Rževskij se v kavárně potká se svým husarským plukovníkem. Komandýr se ho ptá: "Poručíku, vidím, že vy chodíte do kavárny doslova každý den. Já jsem plukovník, ale mně na to peníze nestačí." - "A co děláte se žoldem?" táže se Rževskij. "No, dám ho ženě a ona mi pak přidělí kapesné na kavárnu." - "Nóó, Vy zřejmě neumíte správně zacházet se ženami. To k ní musíte přijít, jemně ji chytit za ramínko, políbit na šíji a ona vám pak penízky dá...!" Plukovník přišel domů, zezadu potichoučku přistoupil k manželce, jemně jí pohladil ramínko a políbil na šíji. A ona na to praví: "Poručíku, poručíku! Zase nemáte peníze...?"
Starší armádní důstojník se vrací domů opilý a už ode dveří křičí na manželku: "Stará, kýbl, budu zvracet!" Poslušná manželka, vychovaná ve vojenském duchu, běží do komory a hledá volný kýbl. Když ho konečně našla a běží s ním k muži, ten natáhne ruku před sebe a s pokrčenými koleny řve: "Stop! Beru povel zpět! Posral jsem se..."
Povídají si dva váleční veteráni: "A pamatujete si tu aféru, když západoněmecký pilot přistál s malým letadlem na Rudém náměstí v Moskvě?" - "Jak pak by ne, pamatuji! Pak začali Rusové po celé Moskvě zalévat betonem všechny kanály, aby se tam nedostala německá ponorka...!"
<
1,
2,
3,
4,
5,
6,
7,
8,
9,
10,
11,
12,
13,
14,
15,
16,
17,
18,
19,
20,
21,
22,
23,
24,
25,
>