Škola 551-560

< >

Přijde Pepíček ze školy a říká: "Mami, dneska jsem se jediný z celé třídy přihlásil!" - "No, to je pěkné," říká maminka, "a na co se paní učitelka ptala?" - "Kdo rozbil okno na chodbě."

"Copak je s tím králíkem, co mi ho chtěl otec poslat?" - "Já nevím, pane učiteli, ale on už zase žere."

Profesor matiky zkoumá svou výplatní pásku a zjistí, že má o stovku míň. "Nevadí," povídá pomstychtivě, "neřeknu žákům, že byl nějaký Pythagoras."

Toto je údajně skutečná odpověď v testu střední úrovně z fyziky na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.
Otázka Extra (Bonus): "Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické (absorbuje teplo)?"
Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal toto: Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše, která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě. Většina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla. od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:
1) Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.
2) Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a tlak budou klesat, až peklo zmrzne. Která z možností je správná?
Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili: "Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela "Ach můj Bože!"
Tento student jako jediný dostal 10 bodů.

Učitel: "Kde bydlí Pán Bůh?" Studentka: "Myslím, že bydlí v naší koupelně." Učitel: "Proč myslíš?" - "No, protože táta každé ráno tluče na dveře a říká: Pane Bože, ty jsi tam ještě?"

Učitelka povídá Ferkovi: "Ferko, vyskloňuj slovo houska." Ferko: "Kdo, co? – Houska. S kým, čím? – Se salámem. Komu, čemu? – Mně."

Při hodině sexuální výchovy povídá učitel: "Děcka, zítra mi povíte, kolik si myslíte, že existuje sexuálních poloh." Další den se ptá Pepíčka: "Tak, Pepíčku, na kolik poloh jsi přišel?" - "Sedmdesát tři," povídá Pepíček. Učitel je v rozpacích: "Ach, můj bože... ehm... no dobře, Pepíčku, velmi dobře... A co ty, Aničko, kolik jich znáš ty?" - "Jenom jednu, pane učiteli," odpoví Anička, Když žena leží na zádech a muž leží na ženě." - "Sedmdesát čtyři!" Vykřikne Pepíček.

Poznámka v žákovské knížce: "Vyhodil spolužákovu aktovku z okna se slovy, že jestli ho má ráda, vrátí se."

U zkoušky z fyziky na ČVUT dostala studentka otázku, co je to potenciometr. Chvíli váhala, protože o funkci tohoto regulovatelného odporového napěťového měniče neměla ani potuchy. Slovo potenciometr v ní ale vyvolalo asociace z oblasti, která jí asi byla blíž a tak vážně prohlásila: "Je to přístroj na měření mužské potence." Profesor ji, jak jinak, ze zkoušky vyhodil. Přísedící asistent to s lítostí okomentoval: "Pane profesore, to je škoda, mohl jste ji ještě nechat, aby nám nakreslila schéma zapojení..."

Studenti dostali za úkol napsat slohovou práci na téma "Lež má krátké nohy". Všichni psali dlouhé filozofické analýzy o pravdě a lži..., jen jeden napsal za pár minut krátký příběh:
V létě jsem byl s rodiči na dovolené v Řecku, kde jsme celé dny trávili na pláži u moře. Jednou šla matka s mladší sestrou do města nakupovat a my s otcem opět na pláž. Po koupeli v moři jsem ležel na lehátku a otec si vsedě prohlížel okolí. Vtom kolem nás prošla dívka v úzkých bikinkách a nahoře bez... Zvedal jsem se, poněvadž upoutala moji pozornost, ale otec mě znalecky okřikl: "Lež! Má krátké nohy!"

< 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, >